Dignus je nyní MáŠkolkaDignus - vývojáři jediného informačního systému pro mateřské školy v České republice, který je vyvíjený přímo s učiteli a řediteli mateřských škol, dle potřeb českých MŠ a DS mění jméno na MáŠkolka.
Klíčové funkce aplikace MáŠkola dříve pojmenovaná Dignus:

  • Rychlá komunikace s rodiči
  • Objednávání obědů
  • Omluvenky
  • Zprávy pro rodiče
  • Třídní knihy
  • Matrika
  • Elektronická evidence docházky
  • Čipové karty
  • statistiky pro vedení školy


Na trhu jsou různé aplikace pro správu mateřské školky. Dignus ale vždy byl informační systém pro MŠ a DS v České republice, který je vyvíjený nejen IT specialisty, ale také řediteli a učiteli školek a dětských skupin. Původní název Dignus zůstává ve formě názvu společnosti s ručením omezeným Dignus Services s.r.o., poskytujícím aplikaci MáŠkolka. Nově tedy najdete aplikace na webu MáŠkolka.cz a web Dignus bude sloužit již jen pro identifikaci firmy Dignus.

Od DIGNUS máte aplikaci a docházkový systém MáŠkolka včetně všech exportů pro MPSV a čipových karet. Systém společnost Dignus provozuje od roku 2009. Je spolehlivý a uživatelsky velmi jednoduchý. Hlídá porušení pravidel jako jsou počty dětí vs. počty pečovatelek a podobně. Matriku i docházku je možné exportovat přímo do dokumentů MŠMT. InSPIS a Výkaznictví je už hračka. Aplikace poskytuje prostor, kam školky nahrávají fotografie a videa, pracovní listy, nebo třeba aktuální básničky a písničky. Přístup pro rodiče je pod heslem a silně zabezpečený. Přístup můžete konkrétnímu rodiči zrušit (zakázat) v případě odchodu ze školky, nebo potížím s GDPR.

Školka komunikuje aplikací od Dignus online s rodiči a ti mají informace ze školky vždy po ruce. V telefonu, tabletu... Omluvit dítě, zrušit oběd, napsat učitelce. Na jedno kliknutí. Školka vystaví nové fotografie zabezpečeně a konkrétnímu rodiči, nebo skupině. Také napíše rodičům dětí, které chodí na keramiku, že zítra odpadá.

Na jedno kliknutí Vám aplikace Máškolka od Dignus vypíše seznam dětí i s kontakty na rodiče a specifickými potřebami. Honzík je alergický na včelí žihadl, Petr je intolerantní na laktózu a Janu nesmí vyzvedávat dědeček, protože se sám ztrácí.Aplikace Má Školka od Dignus obsahuje jednotlivé moduly, které Vám nyní představíme:

MODUL KOMUNIKACE ŠKOLKY S RODIČI
Hromadná oznámení rodičům přímo ze systému, nebo konkrétní zpráva pro konkrétního rodiče. Nástěnka s lístečky v šatně má zásadní nevýhodu. Je ve školce. Rodiče chtějí informace ze školky online. V práci, v autě, doma... chtějí Vám odepsat...
Oznámení můžete poslat všem ze třídy, nebo vybrané skupině, například dětem které chodí na kroužek- nebo pouze konkrétnímu rodiči. Zdrželi jste se na výletě? Jednoduše napíšete oznámení a všechny rodiče informujete online.

FOTOGALERIE A VIDEA

MODUL SDÍLENÍ A PREZENTACE PRÁCE VE ŠKOLCE
Zabezpečené fotky a videa dětí ze školky přístupná pouze konkrétním rodičům a nebo skupinám rodičů. Aplikace MáŠkolka pro rodiče poskytuje prostor, kam nahráváte fotografie a videa, pracovní listy, nebo třeba aktuální básničky a písničky. Přístup pro rodiče je pod heslem a silně zabezpečený. Přístup můžete konkrétnímu rodiči zrušit (zakázat) v případě odchodu ze školky, nebo potížím s GDPR.

EVIDENCE DOKUMENTACE ŠKOLY

MODUL PRO EVIDENCI BOZP, POŽÁRNÍ OCHRANY A DALŠÍCH FORMULÁŘŮ
Pomůžeme Vám implementovat vaše školení do online kurzu. Školní řády, knihy úrazů, poplachové směrnice, únikové plány co dělat když… Termíny. Přehledný systém evidence se kompletně postará o vstupní i pravidelná školení zaměstnanců podle legislativy. Dejte si vše snadno, přehledně a levně do škatulky.

DOCHÁZKA

MODUL ELEKTRONICKÉ EVIDENCE DOCHÁZKYDocházkový systém včetně exportů a s možností čipových karet, přístupových přívěšků nebo samolepek. Systém provozujeme od roku 2009. Je spolehlivý a uživatelsky velmi jednoduchý.
Hlídá porušení pravidel jako jsou počty dětí vs. počty pečovatelek a podobně pro MPSV s využitím nejen dětské skupiny.
Poskytuje podklady pro exporty do Sběru dat a INSPIS využitelný nejen pro školky v síti MŠMT. Výkazy ředitelství. Výkaz R44-99, R13-01, R43-01 nebo P1-04 už bude hračkou.

OMLUVENKY ONLINE A JEDNODUŠE

OMLOUVÁNÍ DĚTÍ S VÝSTUPEM PRO DALŠÍ ODDĚLENÍ - KUCHYNĚ, EKONOM, VEDENÍ ŠKOLYDíky omlouvání absence máte vždy přehled o tom, kolik dětí dnes bude ve školce. Rodičům stačí několik kliknutí. Vyberou datum (případně od a do a odešlou).
Rychlé a pohodlné řešení pro rodiče.
A učitelům uvolníme ruce od telefonů, emailů a dalších několika druhů omlouvání.
Navíc systém poskytne informace případně kuchařkám, nebo firmě dovážející stravu.
O dost práce méně...

PLÁNOVÁNÍ SMĚN ZAMĚSTNANCŮ

PŘEHLEDNĚ A PRO PEDAGOGY, CHŮVY A DALŠÍ ZAMĚSTNANCE ONLINE I Z DOMOVA
Rozdělte si směny na příští týden / měsíc lehce a přehledně pro všechny. Potřebujete směnu změnit? Potřebujete nabídnout volný termín práce a obsadit ho? S Aplikací MáŠkolka snadno. Exporty docházky jsou následně k dispozici ekonomickému oddělení školy i s výpočty dnů, hodin atd...

POKLADNA A FAKTURY

EVIDENCE A ÚSPORA ČASU, NAVÍC LUXUS PRO RODIČE
Vystavení faktur za odchozenou docházku, podle docházkového Aplikace MáŠkolka je automatické. Umí fakturovat za odchozené dny, hodiny, paušály i permanentky, zálohově i zpětně.
Výpočet počtu obědů, kroužky, příplatky...
Snadno každý měsíc provedete export faktur pro rodiče. Ti fakturu obdrží do svého profilu v DSN. Žádné tisky, žádné emaily. Lehce a snadno. Faktura obsahuje QR kód pro jednoduché načtení platby a provedení příkazu pro rodiče.

TISKOVÉ SESTAVY A REPORTY

PODKLADY PRO DALŠÍ ZPRACOVÁNÍ A KONTROLY ÚŘADŮ
Počty dětí na den, na měsíc, procentuální obsazenost, vytíženost zařízení, stav hotovosti
a obraty, výdaje, počty hodin a dnů docházky dětí, ale také docházka zaměstnanců, odpracovaný počet hodin a dnů.
Reporty pro zpracování mezd, plánování dovolených, počty dívek vs. chlapců, podle roku narození, požadavky k výkazům P, PAM, R atd. pro MŠMT a mnoho dalšího.